ДЕПАРТАМЕНТ КУЛЬТУРИ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

МУЗЕЙ ІСТОРІЇ МІСТА КИЄВА

 

 

 

Головна | Контакти

 

 

 

 

 

Про музей

Серед видатних письменників минулого, чия творчість витримала іспит часу і ввійшла до скарбниці світової культури, почесне місце посідає класик єврейської літератури Шолом-Алейхем.

«Шолом-Алейхем» - мир вам! З таким  привітанням прийшов понад сто років тому до єврейських мас Шолом Рабинович, який незабаром став найпопулярнішим, найулюбленішим письменником Шолом-Алейхемом.

Одна з основних тем експозиції київського Музею Шолом-Алейхема, філії Музею Історії Києва, - Шолом-Алейхем та Київ, Шолом-Алейхем та Україна.

Київ відіграв у житті письменника величезну роль: тут він формувався, мужнів і як особистість  і як письменник.

«Київ - це моє місто… Те, що я не можу бути в Києві, навіює на мене журбу». Відповідь Шолом-Алейхема на вітальну телеграму з Києва, з нагоди 25-річчя його літературної діяльності. Італія, 1908 р.

Шолом-Алейхем сам про себе говорив, що він літописець побуту єврейського народу. Життя мешканців єврейського містечка стало джерелом, яке живило талант і натхнення письменника.

Його оповідання, повісті, романи - це не просто документи епохи, яка вже зникла, а високохудожні літературні твори.

Експозиція київського Музею Шолом-Алейхема - розповідь про життя і творчість видатного письменника, а також можливість долучитися до духовної і матеріальної культури єврейського народу. Підчас екскурсії демонструються деякі обрядові єврейські предмети, предмети традиційного єврейського побуту.

На моніторах, встановлених в залі, можна побачити фрагменти фільмів та спектаклів за творами Шолом-Алейхема, єврейську архітектуру і унікальне мистецтво єврейських майстрів обробки каменю — єврейські надгробні стели (мацеви), старовинні єврейські книги, старовинні рукописи, примірники єврейської каліграфії, детальніше дізнатися про «Справу Бейліса» (судовий процес, який привернув увагу не лише російської, але і європейської  громадськості початку ХХ-го століття) тощо.

У квартирі на Великій Васильківській, 5 (саме тут розташовано Музей) Шолом-Алейхем жив з 1896 до середини 1903 року (він залишив цей будинок між квітнем і серпнем 1903 р.). Це був найкращий час його письменницького життя. Тут він написав «Менахем-Мендла», «В маленькому світі маленьких людей», «Нову Касрилівку» («Весь Бердичів»), деякі новели з «Тевье-молочара».

Окрім головної експозиційної зали у Музеї є зала для змінних експозицій, в якій майже кожного місяця відкриваються нові виставки робіт митців, у творчості яких відображена єврейська тематика.

В Музеї працює лекційна програма «Сторінки єврейської історії та культури», проводяться концерти, семінари, конференції, зустрічі з видатними діячами культури, науки, мистецтва тощо.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Музей Шолом-Алейхема

Контакти

 

© Sholom-Aleichem Museum - Kyiv

 

 

При повному або частковому використанні матеріалів сайту Музея Шолом-Алейхема посилання/активне посилання на проект обов'язкове