ДЕПАРТАМЕНТ КУЛЬТУРИ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

МУЗЕЙ ІСТОРІЇ МІСТА КИЄВА

 

 

 

Головна | Контакти

 

 

 

 

 

“Energy of touch” Ганни Аксьонової

17 вересня у київському Музеї Шолом-Алейхема (вул. Велика Васильківська, 5 – «Арена-Сіті», тел. (044) 235 17 34) відкрилась виставка живопису Ганни Аксьонової під назвою «Energy of touch» («Енергія дотику»). Куратор виставки - Оксана Бойко, керівник арт-галереї «Глобус».

Ганна Аксьонова – сучасна українська мисткиня. Закінчила Одеське театрально-художнє училище за спеціальністю «художник-гример». Довгий час працювала і досі працює в напрямку «боді-арт». Вона також випускниця факультету мистецтвознавства Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА). Призер Чемпіонату Світу в Лас-Вегасі у номінації «боді-арт» (2004). Нині вона - господиня Арт-дому Ганни Аксьонової. Її живопис наповнений величезним значенням кольорів та знаходженням гармонії між ними. Творчий підхід художниці більш інтуїтивний, ніж аналітичний.

В процесі мистецьких експериментів Ганна Аксьонова розробила два власні мистецькі методи: «спонтанний живопис» та «інтуїтивний рисунок». Полотна художниці є результатом перенесення інтуїтивних думок та асоціацій. На виставці «Energy of touch» представлені картини, які виконані методом «спонтанного живопису». Вони абстрактні, що посилює вплив кольорів на глядачів. Часом із цієї живописної субстанції ніби виринають напівпредметні образи.

Ганна Аксьонова як мисткиня застосовує вплив кольору на стан людини. Колір і матеріал у її картинах це інструмент для вираження авторських думок та носій емоційного сенсу зображеного.

Відомо, що колір можна не лише побачити, а й відчути. Кожен тон і відтінок має свою енергію й частоти. Останні, як і будь-які частоти, здатні впливати на людину, її фізичний стан, емоційний фон і глибше. Про це людям відомо достатньо давно, але практичне застосування кольорів у такому сенсі ще тільки починається. Один із його видів: живописні твори, де колір і його властивості, виходять на перший план.

Найчастіше «спонтанний живопис» є абстрактним, а предметом мистецького дослідження у ньому є колір. Це вже не інструмент для опису реального предмету, а субстанція зі своїми здатностями, яка вельми неоднорідна й саме це приваблює глядацьке око.

Незвичайна текстура полотен Ганни Аксьонової – результат заміни пензлів на пальці. А це в свою чергу ще більше підсилює спонтанність й непередбачуваність результату.

У самобутніх картинах Ганни Аксьонової так чи інакше відбивається її життєвий досвід. Безпредметність і робота з кольором перегукується з боді-артом. Яскраві відтінки – плід знайомства з екзотичною культурою Мексики. Цілий цикл картин Аксьонової присвячений враженням від цієї країни. Особливе місце серед них займає полотно де безпредметна «аксьонівська» субстанція переходить в квіти й стилізований череп (Привіт, Мексика!). Це все обрамлює жіноче обличчя з довгим поглядом. Крізь приємні риси відчувається внутрішня сила, споріднена з тою, яку втілила у своїх полотнах мексиканка Фріда Кало.

Мистецьким апофеозом Ганни Аксьонової є багатогранна багаторівнева картина «Аромат коханої жінки». Вона перегукується за кольоровою гаммою з іншими полотнами художниці, однак виводить поєднання відтінків на новий рівень. Крім субстанції кольору додається ще аромат. А це ще більш абстрактна й непояснювана річ, і вона теж впливає на свідомість і стан людини. А поєднання в одному творі цих двох субстанцій дає несподіваний прекрасний результат. Ефект підсилює використання золотої фарби, що створює специфічне враження.

По-справжньому чарівно виглядають напівфігурні обриси, що ніби виринають з субстанції кольору й поринають туди ж. В образах можна впізнати бокасту вазу з квітами й жіночий профіль у капелюшці. Останній виділяється завдяки золотому «ореолу» просто-таки римується з назвою полотна. Хтось вдихнув аромат і уявив собі цей. «Аромат коханої жінки» ніби матеріалізує образи, фантазії й асоціації. Попри (а може навпаки через) «живописну спонтанність» картина дуже цілісна й кожен її мазок працює на загальну ідею.

Своїми творами Ганна Аксьонова веде невербальний діалог із глядачем. Її картини приваблюють й заохочують дослідити свої фантазії, погратися в асоціації, надихнутися, а можливо врівноважити щось у собі. Через вищеописані полотна глядачів торкається енергія, яка змінює стан на краще.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Музей Шолом-Алейхема

Контакти

 

© Sholom-Aleichem Museum - Kyiv

 

 

При повному або частковому використанні матеріалів сайту Музея Шолом-Алейхема посилання/активне посилання на проект обов'язкове